Press "Enter" to skip to content

Bezpečnost na Kapverdách

Bezpečnost na Kapverdách je na velmi dobré úrovni. Kapverdské ostrovy jsou velmi bezpečné, zcela narovinu si dovolím tvrdit, že jsou bezpečnější než spousta evropských zemí a měst!

Přesto jako všude kde jsou turisti je dobré být obezřetný a dát si pozor na některé věci.

Říká se, že nejméně bezpečným místem je městečko Mindelo na Sao Vicente. V praxi to znamená, že zde jsou jednotky drobných krádeží za rok. Přesto že jste v Africe, nebojte se. I na tomto ostrově jsem chodil ve večerních hodinách v odlehlých částech města a naplno si užil bary pro místní.

Osobně doporučím opatrnost na osobní věci pokud jste na pláži, ale to platí asi všude. Nejvíce krádeží je prý s ohledem na prostituci. Pouliční prostitutky jsem zaznamenal na některých místech a jejich klienti jsou následně často okradeni. Tyto dámy pochází většinou z jiných zemí.

Také všude uvidíte volně žijící psy, těch je na Kapverdách spousta, ale bát se nemusíte. Určitě by se v minulosti našel nějaký případ, asi jako všude.

Nenoste u sebe velkou hotovost, na Kapverdách fungují bankomaty, na hodně místech lze také platit kartou. Smlouvat také není příliš třeba, vyjma trhů a pouličních prodejců.

Zaznamenal jsem články o investičních podvodech – výhodné nabídky investic na Kapverdách apod. Věřím, že jste rozumní a netřeba k tomu víc psát.

Opatrnost je však na místě! Kapverdy řadím mezi opravdu TOP bezpečná místa na dovolenou. Ale turismus zde roste a tak časem jako všude porostou i různé případy a pokusy. Tím ale opravdu nechci Kapverdy špinit, ono se stačí podívat jakým nástrahám musí čelit turisté v České Republice. Od bankomatů a směnáren které je okradou, až po předražené taxi, zloděje a podvodníky v ulicích, dvojí ceny v některých obchodech atd. S tímto se na Kapverdách setkáte maximálně opravdu zcela ojediněle.

Kapverdy bezpečnost a na co si dát pozor

Jak jsem zmínil, bezpečnostní situace na Kapverdách je vynikající. Bezpečnost je ale třeba dávat v jiných ohledech.

Slunce – ačkoli se to nezdá pokud fouká a na Kapverdách fouká téměř celý rok, slunce vás dokáže velmi rychle spálit. Jste v Africe. Proto krémy s ochranným faktorem jsou na místě.

Jídlo – hygienické standardy na Kapverdách vidím třeba o několik řádů výš než v asijských zemích, přesto jsou většinou nižší než u nás. Pokud jedete na Kapverdy jen na krátkou dovolenou, doporučím se stravovat v trošku slušných restauracích.

Moře – zde bych kladl veliký důraz na bezpečnost. Jsou místa, kde se místní koupají, ale oni třeba vědí, kde jsou kameny. Viděl jsem místa, kde byly skalní masivy, které nebyly vidět a jen občas vykoukly nad hladinu. Stačí 1 vlna a… proto doporučím se koupat především na plážích, které jsou k tomu určené.

Půjčení auta či kola – mám tu zkušenost, že místní půjčovny často servis příliš neřeší a tak v tom lepším případě se vám může stát, že si znepříjemníte výlet a budete volat do půjčovny a řešit. Lepší je využívat taxi, sdílená taxi, lodě a výlety, více třeba v článku o dopravě na Kapverdách.

Pokud hledáte bezpečnou destinaci na dovolenou, Kapverdy doporučuji. Mohu také doporučit Dubaj – koukněte na Dubaj bezpečnost. Destinace s vyšší bezpečností než je například bezpečnost v Maroku nebo bezpečnost v Egyptě. Na druhou stranu i v těchto zemích si rok co rok miliony turistů užijí pěknou dovolenou a při základní obezřetnosti taktéž bezpečnou.

Co ještě na závěr zmíním a proč vnímám Kapverdy jako velmi bezpečné – nenarazíte tu na komáry, prostě tu nejsou. Nějaký komáři jsou prý na závětrných ostrovech, ale jinak Kapverdy jsou v tomto ohledu super. Stejně tak hadi, na ty tu nenarazíte a vlastně ani na jiná nebezpečná zvířata.

Buď první kdo napíše komentář

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *