Press "Enter" to skip to content

Espargos

Espargos – hlavní město ostrova Sal

Turisticky nejatraktivnější destinací na Kapverdských ostrovech je ostrov Sal, který je součástí severní, návětrné skupiny ostrovů. Návštěvníky láká nejen exotickou přírodou a blankytně modrým mořem, ale i typickou architekturou měst.

Hlavním městem ostrova Sal je Espargos, který i přes poměrně nízkou populaci čítající asi 6200 obyvatel plní úlohu hospodářského i administrativního centra ostrova. Město leží v samotném srdci ostrova na hlavním tahu spojujícím města Murdeira a Santa Maria.
Název si získal podle typické plodiny pěstované v této oblasti, kterou je chřest.
Espargos leží na úpatí vrcholu Monte Curral, který tvoří nádherné panorama v jihozápadní části města. Hlavní ekonomický příjem města plyne z turismu, jehož hlavní rozvoj nastal po výstavbě mezinárodního letiště.

Fotky z města Espargos

Komfort versus chudoba

Espargos je možné označit za plnohodnotné město poskytující návštěvníkům veškeré služby. Nehledejme zde však výškové budovy, rozlehlá nákupní centra nebo casina.
Občanská vybavenost zahrnuje školy, nemocnice, menší obchůdky, supermarktey a banky.

Turisté s oblibou navštěvují obchůdky s typickými suvenýry a ty nejlepší restaurace nabízející výborné pokrmy místní kuchyně.
Zaručený gastronomický zážitek slibují  restaurace Grog´s, Caldera Preta nebo Benvass.
Restaurace Grog´s je hodnocena jako nejlepší na celém ostrově a místní steak z tuňáka je doslova vyhledávanou pochoutkou.
Turisté spatřují problém v komunikaci s místními obyvateli.
Angličtina je zde na poměrně nízké úrovni a převážná část populace hovoří pouze portugalsky nebo kreolsky, ale to platí obecně pro Kapverdy.

Espargos, to však není jen půvabné městečko s přátelskou atmosférou a bujarým nočním životem.
Město má i stinnou stránku plnou špíny a chudoby. Jedná se o místní slum, neboli chudinskou čtvrť. I sem však míří spousta turistů a zaměřují hledáčky svých fotoaparátů na boudy postavené prakticky ze všeho, co se zde dá najít.
Oblast je pro turisty nebezpečná s vyšším rizikem krádeží.

4.4/5 - (25 votes)

Buď první kdo napíše komentář

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *