Press "Enter" to skip to content

Internet na Kapverdských ostrovech

Dnes je internet stále důležitější součástí života – sociální sítě, e-maily, najít si informace, být v kontaktu s rodinou, napsali jsme informace o roamingu na Kapverdách, ale jelikož se doba trochu posunula a většinu bude zajímat internet, přináším aktuálnější informace a doporučení.

Internet na Kapverdách najdete především v hotelích v podobě Wifi, ale kvalita je často dosti pochybná, doporučím každému neřešit drahý roaming a zakoupit místní simkartu.

CV Telecom – CV Móvel nabízí simkarty za od 200 CVE (cca. 50 Kč) s kreditem 200 CVE. Můžete si aktivovat několik datových balíčků – doporučím ty větší, protože v ten moment můžete přes internet i telefonovat a zajistíte si dostatek dat na dovolenou. U nejmenších balíčků je rychlost snížená, vyšší balíčky poskytují rychlost až 14 Mbps stahování/5 Mbps nahrávání. Pokud budete na místě s dobrým signálem (rušnější místa), můžete si zavolat přes některou z aplikací, např. Skype umožňuje levné volání na mobily a především pevné linky do většiny zemí.

dataplatnostcenaaktivacemožnost dokoupit
2 GB30 dní800 CVESMS na 20402 GB: 590 CVE
5 GB30 dní1250 CVESMS na 20905 GB: 990 CVE

je možné pořídit pouze datovou kartu:

3 GB30 dní850 CVE
6 GB30 dní1650 CVE
10 GB30 dní2500 CVE

Jsou zde ještě další 2 operátoři Viva+ a T+ (Unitel T-Mais), mají však horší pokrytí, můžete pořídit např. pokud máte telefon na 2 sim karty. Ceny jsou dost podobné.

Jeden komentář

  1. […] Internet – v luxusních hotelech je dostupný přímo na pokoji, případně v hotelové hale. Ve velikých městech se nachází pár internetových kaváren. Více o internetu na Kapverdách. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *