Press "Enter" to skip to content

Jaký je ostrov Boa Vista

Jaký je ostrov Boa Vista
4.2 (83.33%) 6 hodnocení

Ostrov Boa Vista

Ostrov Boa Vista se řadí mezi severní, takzvaně návětrnou, skupinu ostrovů. I přes svoji poměrně velkou rozlohu, která činí 620 km2, je pro ostrov charakteristická poměrně malá hustota zalidnění. Na ostrově žije celkem12 000 obyvatel, z toho naprostá většina je soustředěna do okolí největšího města Sal Rei.

Historie ostrova

Ostrov Boa Vista byl objeven v 15. století portugalskými mořeplavci. První stálá osada zde byla vybudována až o dvě století později. Kolonisté zde začali s rozsáhlou těžbou soli a hospodářství ostrova pomalu vzkvétalo.

Svůj název si ostrov získal díky kráse, která se objevitelům naskytla, když připlouvali k pobřeží. Když námořníci na obzoru spatřili pevninu ostrova, zvolali: ,, Boa Vista,, – krásný pohled.

Ráj pro turisty

Ostrov láká milovníky krásné, exotické přírody především svými dlouhými, bílými plážemi, písečnými dunami a azurově modrým mořem doslova vybízejícím ke koupáním a vodním radovánkám.

Pohádkové pláže

Pláže ostrova Boa Vista jsou považovány za nejkrásnější na celém souostroví. Nejznámější a nejdelší pláží je pláž Curranlinho, přezdívána Santa Monica.  Svojí krásou se pláž vyrovná plážím v karibské oblasti.  Pláž Santa Monica je dlouhá přes 8 kilometrů a turistům nabízí ubytování v těch nejluxusnějších hotelových resortech.

Z ostatních pláží jistě stojí za návštěvu například pláž Ponta Varadinha, kde je velmi často pořádáno například rybí barbecue. Krásné jsou i pláže Cabo Santa Maria nebo Praia de Chave.

Vodní radovánky

Ostrov Boa Vista má ideální podmínky pro potápění. Velkou atrakcí pro potápěče je více než 1000 druhů nádherných, pestrobarevných ryb a také mořské želvy.

Kromě potápění jsou místní pláže vyhledávány i milovníky surfování, windsurfingu nebo rybaření.

Adrenalinovým sportem typickým pro tuto oblast je jízda na čtyřkolkách písečnými dunami, která přináší turistům nezapomenutelný zážitek.

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *