Press "Enter" to skip to content

Jaký je ostrov Boa Vista

Ostrov Boa Vista se řadí mezi severní, takzvaně návětrnou, skupinu ostrovů. I přes svoji poměrně velkou rozlohu, která činí 620 km2, je pro ostrov charakteristická poměrně malá hustota zalidnění. Na ostrově žije celkem12 000 obyvatel, z toho naprostá většina je soustředěna do okolí největšího města Sal Rei.

Historie ostrova Boa Vista

Ostrov Boa Vista byl objeven v 15. století portugalskými mořeplavci. První stálá osada zde byla vybudována až o dvě století později. Kolonisté zde začali s rozsáhlou těžbou soli a hospodářství ostrova pomalu vzkvétalo.

Svůj název si ostrov získal díky kráse, která se objevitelům naskytla, když připlouvali k pobřeží. Když námořníci na obzoru spatřili pevninu ostrova, zvolali: ,, Boa Vista,, – krásný pohled.

Ráj pro turisty to je ostrov Boa Vista

Ostrov láká milovníky krásné, exotické přírody především svými dlouhými, bílými plážemi, písečnými dunami a azurově modrým mořem doslova vybízejícím ke koupáním a vodním radovánkám.

Pohádkové pláže na Boa Vistě

Pláže ostrova Boa Vista jsou považovány za nejkrásnější na celém souostroví. Nejznámější a nejdelší pláží je pláž Curranlinho, přezdívána Santa Monica.  Svojí krásou se pláž vyrovná plážím v karibské oblasti.  Pláž Santa Monica je dlouhá přes 8 kilometrů a turistům nabízí ubytování v těch nejluxusnějších hotelových resortech.

Z ostatních pláží jistě stojí za návštěvu například pláž Ponta Varadinha, kde je velmi často pořádáno například rybí barbecue. Krásné jsou i pláže Cabo Santa Maria nebo Praia de Chave.

Vodní radovánky – potápění a vodní sporty

Ostrov Boa Vista má ideální podmínky pro potápění. Velkou atrakcí pro potápěče je více než 1000 druhů nádherných, pestrobarevných ryb a také mořské želvy.

Kromě potápění jsou místní pláže vyhledávány i milovníky surfování, windsurfingu nebo rybaření.

Adrenalinovým sportem typickým pro tuto oblast je jízda na čtyřkolkách písečnými dunami, která přináší turistům nezapomenutelný zážitek.

4.6/5 - (46 votes)

2 Komentáře

  1. […] Dovolená s cestovní kanceláří má u Kapverd jednu velkou výhodu – přímé letecké spojení z Prahy. Už kolem 15 tisíc koupíte pěkný zájezd se vším, tedy letenka, ubytování a jídlo. Lítá se na ostrov Sal a ostrov Boa Vista. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *