Press "Enter" to skip to content

Kdy vyrazit na Kapverdy a co tam dělat

Kapverdské ostrovy jsou skvělým místem pro sportovní vyžití i lenošení na nádherných písečných plážích, které se táhnou do dálek.

Kdy vyrazit na Kapverdy

Na Kapverdy můžete vyrazit v průběhu celého roku. Celoročně se tu teploty pohybují od dvaceti do třiceti stupňů celsia. Na dovolenou na Kapverdy si ale nezapomeňte vzít nějaké to teplejší oblečení, protože tu od moře fouká opravdu silný vítr a třeba po vykoupání vám na pláži může být zima, po večerech, když zaleze sluníčko pak taky. Přečtěte si více o počasí na Kapverdách.

Deště vám na dovolené v Kapverdách asi nehrozí. Prší tu opravdu vzácně a spíš jen na konci léta a začátkem podzimu. Proto je tu dost suché klima. Přesto je tu podnebí tropické, to znamená, že v zimě je tu jenom o pár stupňů míň než v letních měsících. Teplota vody je celoročně nad dvaceti stupni, takže s koupáním nebudete mít nikdy problém.

Co dělat na Kapverdách

Na Kapverdách je ideální místo pro skutečné užívání přímořské dovolené. Pláže tu mají velmi jemný písek a jsou táhlé. Moře je krásně teplé a průzračné. Je ale potřeba dávat pozor na silné spodní proudy a neplavat za bojky.

Ideální jsou Kapverdy také pro milovníky potápění. Moře u břehů těchto ostrovů skýtá pohled na pestrou faunu i floru. Kromě rozmanitých barevných ryb se tu vyskytují korály, velryby, želvy a také někteří žraloci. Ale nejen to, můžete sestoupit také k vrakům starých lodí, které někdy při pobřeží ostrovů ztroskotaly.

Na dovolenou na Kapverdy se můžete vydat taky, pokud si chcete vyzkoušet windsurfing nebo surfování jako takové.
U vody lze ale taky rybařit. Milovníci turistiky se mohou vydat do nitra ostrovů po vyšlapaných stezkách a objevovat krásy místní přírody.

Večerní program sice není tak divoký, jako v některých jiných destinacích, i když ve větších městech diskotéky a bary najdete také. Skvělou zábavu ale poskytují večerní karnevaly.

Kdy vyrazit na Kapverdy a co tam dělat
3.7 (74.36%) 39 hodnocení

2 komentáře

  1. nevíte jak to vypadá s lety na jiné ostrovy než hlavní Sal a Boa Vista? Myslím, jestli se tam nechystají třeba i české cestovky, protože třeba T. Cook, snad létá i na další ostrovy …díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *