Press "Enter" to skip to content

Krásný a zelený ostrov Santo Antao + galerie

Nejdříve popíši nějaký základ, co, kde, jak… jak se sem dostat, jak po ostrově cestovat apod., na závěr popíši dojmy z ostrova a podělím se o nějaké fotky z tohoto druhého největšího ostrova Kapverd. Ještě podotknu – pokud by jste se na Santo Antao nedostali, vyražte alespoň na ostrov Brava, pěkný, zelený ostrov, je dobré vidět kontrast mezi pouštním a zeleným ostrovem.

Na ostrov Santo Antao se dostanete každý den lodí z ostrova Sao Vicente z městečka Mindelo, cena je 800 CVE za 1 trasu. Ráno přijíždí lodě a večer odjíždí, můžete se však ubytovat v nějaké vesničce a vrátit se třeba až další den.

Přijedete do přístavu po necelé hodině a v přístavu čekají taxi, většinou dodávky a offroady. Vy máte několik možností. Buď si domluvit výlet po ostrově, celý den vyjde na cca. 60-80 eur, máte několik zastávek, uvidíte hory, vesničky a městečka, je to nádherný výlet. V offroadu nebo dodávce vás může být samozřejmě hodně, proto je dobré když se třeba na lodi s někým domluvíte, pokud vás bude třeba 6, cena na osobu bude 10-14 euro za celý den!

Další možností je nechat se odvézt jen do hor a poté si to sejít pěšky. Na internetu možná najdete i průvodce, přikládám kontakt na 1 rodinnou firmu, která tour dělá včetně ubytování, mají suprovou restauraci na klidném místě u Ribeira Grande (pěkné městečko).

ubytování v Ribeira Grande, výlety, exkurze
ubytování v Ribeira Grande, výlety, exkurze

Ubytování najdete též na Bookingu pokud budete hledat ubytování v městečku Ribeira Grande. Možností je samozřejmě více, já v tomto penzionku byl na obědě, takže jsem to viděl, pěkné, čisté, na klidném místě kousek od centra městečka Ribeira Grande. Výborné jídlo, syn uměl velmi dobře anglicky. Dostal jsem k ochutnání i domáci grog z třtiny a punč. Moc příjemní lidé. Tímto je na dálku zdravím a ješt někdy je navštívím.

A teď k ostrovu Santo Antao – začněme přístavem kde se vylodíte

Přístav je pěkný, moderní, je v městečku Porto Novo, kde se lze též ubytovat. Najdete tu několik restaurací a obchůdky, takže si můžete koupit nějaké to jídlo. Je zde i jedna pláž pod přístavem, ale na rovinu nic moc. Z městečka od přístavu tedy můžete někam vyrazit. V částech kde je přístav a v okolí ostrov ještě moc zelený není, spíše naopak.

Hory na Santo Antao

Autem se dostanete do přibližně 1200-1500 metrů nad mořem, všude stromy a zeleň, můžete sledovat malé vesničky, políčka v obrovském kráteru sopky, zemědělství tu docela šlape. Z hor můžete jít několika trasama do údolí, případně autem se dostanete do údolí. Hory jsou zde ale opravdu krásné, vlhký vzduch, místama jste nad mraky. Nejvyšší hora měří 1979 metrů. Pěstují se tu brambory (různé druhy vč. sladkých), papaya, třtina, mandle, fazole, jablka, káva a další.

Vesničky a městečka v Santo Antao

Nejzajímavější je asi Ribeira Grande, zde naleznete slušné zázemí (obchůdky, restaurace, ubytování), jde o pobřežní městečko, našel jsem zde i bankomat, jezdí odtud mnoho mikrobusů, tedy můžete někam popoject. Jde o hlavní město ostrova.

Zmíněné město Porto Novo je městečko s přístavem, najdete tam takovou nic moc pláž, ale je možné se tam ubytovat, nakoupit si jídlo, pití, zajistit dopravu. bankomat najdete v přístavišti v hale ve spodních prostorách.

Potom je zde několik menších městeček a vesniček, některé mají také ubytování a nějaký ten obchůdek, kostel a restauraci, to už je potom spíš o hledání. V Ribeira Grande jsem toho hodně prošel a volil bych to jako zajímavé místo pro návštěvu a místo kde se klidně ubytovat. Paul and Ponta do Dol jsou další městečka, kde je též nějaké zázemí, městečko Paul se mi líbilo a od Ribeira Grande je kousek.

Z Ribeira Grande a Paul se dostanete do přístavního Porto Novo odhadem za 30 minut autem.

Fotky z ostrova Santo Antao

některé fotky jsou foceny z auta, tedy kompozice není ideální.

 

Krásný a zelený ostrov Santo Antao + galerie
5 (100%) 5 hodnocení

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *