Press "Enter" to skip to content

Kapverdy – městečko Murdeira

Vesnička Murdeira se nachází na jednom z Kapverdských ostrovů, na ostrově Sal. Leží na západním pobřeží mezi hlavním městem Espargos a vesničkou Santa Maria. Jedná se o turisticky oblíbenou destinaci zejména díky klidnému prostředí a čisté několika kilometrové pláži.

Historie vesničky Murdeira

Murdeira je původně malou zemědělskou a rybářskou osadou. V roce 1990 zde byl realizován první záměr na vybudování turistické destinace. Počáteční kapitál sem přinášeli zejména cizinci, díky nimž zde byly budovány vily a hotelové resorty.

Turistické zajímavosti v oblasti

Murdeira leží ve stejnojmenné zátoce, která je hojně vyhledávána díky průzračně čisté vodě a bohatému podmořskému životu v oblasti korálového útesu. V zátoce se turistům nabízí nebývalý pohled na Lví horu (Monte Leao), která získala název díky svému tvaru.

Jednou z nejkrásnějších pláží v této oblasti je pláž Ponta Preta Beach, která nabízí ubytování v luxusních hotelech, apartmánech, vilách a prázdninových domech.

Pro výlety do okolí je možné využít hotelové autobus jezdící většinou šestkrát denně. Návštěvě by neměla uniknout například vesnička Santa Maria. Exotickou atmosféru je možné nasát na místním tržišti, které turistům nabízí možnost zakoupit suvenýry, čerstvé ryby, ovoce a zeleninu.

Asi jeden kilometr od vesničky Santa Maria se nacházejí dnes již nevyužívané solné doly. Turisté se zde mohou koupat v jezírkách, která zaplavila vyhaslý sopečný kráter. Koncentrace soli v těchto vodních ploškách se podobá Mrtvému moři.

Obrázky Murdeira Kapverdské ostrovy

Outodoorové aktivity

Pláže jsou hojně vyhledávány milovníky vodních sportů a potápění. Adrenalin je možné si zvednout při projížďkách na čtyřkolkách písečnými dunami.

Murdeira Village

Poklidnou dovolenou si mohou turisté užít v hotelovém komplexu Murdeira Village. Díky velice klidnému prostředí je tato destinace vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Ubytování je zajištěno v malých, přesto prostorných bungalovech. Jedinou nevýhodou dané oblasti je horší přístup do moře díky uměle vybudované pláži na skalnatém podloží.

4/5 - (16 votes)

Buď první kdo napíše komentář

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *