Press "Enter" to skip to content

Národní park na ostrově Fogo

Ostrov Fogo (v překladu „oheň“) je často nazýván ostrovem velkého vulkánu a stal se symbolem života a energie. Je druhým největším ostrovem v souostroví Kapverdy a najdete zde i nejvyšší horu, sopku Pico de Fogo s nadmořskou výškou 2.829 metrů, okolo které byl zřízen národní park. V roce 1995 byla sopka naposledy významně činná a po jejím výbuchu zde zůstal kráter nazvaný Pico Pequono. Po této události vznikla lávová pole, která získala na atraktivitě.

Sopka dala o sobě vědět i v listopadu 2014, ale její činnost nebyla tak významná jak0 v roce 1995.

Sopka Fogo

Spatřit tento vulkán je opravdu naprosto fascinujícím zážitkem, určuje celý ráz ostrova, kde se pojí obrovitost sopky a půvabná příroda. Z letadla ostrov vypadá jako sopečná hora čnící z moře, pláže tvoří zcela logicky černý písek a z rozhledny Miradouro da Aguadinha za jasného počasí uvidíte až na ostrov Brava. Pro místní obyvatele je zdrojem jejich obživy rybolov, obchod s vínem, kávou a také tkalcovství. Ostrov si tedy i v současné době zachovává zemědělský ráz.

Při návštěvě ostrova nevynechejte ani vesničku Chá de Caldeiras, kterou najdete přímo na úpatí vulkánu. Při erupci v roce 1995 byla zcela odloučena třemi proudy lávy. Nyní se můžete projít po lávových polích a načerpat z nich energii. Určitě ale také vkročte do Monte Velho, lesa s eukalypty a dalšími zvláštními druhy stromů.

Vesnička Achada de Caldeiro uprostřed sopečného kráteru přímo pod vulkánem je obklopená vinicemi, ze kterých místní obyvatelé získávají velmi chutné víno. Domorodců se nemusíte obávat, jsou opravdu přátelští a velmi pohostinní. Mají světlou pleť a modré či zelené oči, což je velmi pozoruhodné. Tato vesnice je ideálním místem ke startu cesty po vulkánu směrem k jejímu jícnu. Neváhejte a tento výstup podnikněte. Zážitek je to zcela ohromující.

3.7/5 - (4 votes)

Buď první kdo napíše komentář

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *