Press "Enter" to skip to content

Nejkrásnější pláže Kapverdských ostrovů

Skutečný ráj na zemi! To jsou Kapverdské ostrovy. Oblast s nedotčenou přírodou, průzračně čistým mořem a těmi nejkrásnějšími plážemi. Na kterých místech se turistům doslova tají dech při pohledu na klidnou hladinu v závoji zapadajícího slunce?

Pláž Santa Monica

Pláž se nachází na jednom z větších ostrovů Kapverd, na ostrově Boa Vista. Místo je ideální pro milovníky poklidné dovolené uprostřed panenské přírody. Při procházkách podél pobřeží si můžete vychutnávat dostatek soukromí, protože v této oblasti není tolik rozvinutý turismus. Pláž je dlouhá zhruba osm kilometrů, pokrytá jemným bílým pískem. Scenérie písečných dun, šumějícího moře a člověkem nedotčené přírody se rovná krásám Karibských ostrovů.

Ubytování přímo na pláži není možné, ale v bezprostřední blízkosti několika kilometrů se nachází hotel Riu Touareg. Jedná se o čtyřhvězdičkový, luxusní hotel, který je vůbec nejžádanějším v této oblasti.

Obrázky pláže Kapverdy

Pláž Santa Maria

Tato turtisty hojně navštěvovaná pláž se nachází na ostrově Sal. Ostrov je velice oblíbenou destinací, o čemž svědčí i množství vybudovaných luxusních hotelů nabízejících hostům skutečný komfort. Přímo na pláži je možnost ubytování v pětihvězdičkových hotelech, kterými jsou například Club Hotel Riu Funanan, Hotel Oasis Salinas Sea nebo Club Hotel Riu Garopa. Také místní čtyřhvězdičkové hotely poskytují kvalitní služby. Patří mezi ně například Hotel Oasis Belorizonte nebo Melia Tortuga Beach.

Pláž Sao Pedro

Pláž Sao Pedro lemuje pobřeží ostrova Sao Vincente. Ostrov je proslavený zejména pompézním karnevalem, který navštěvují tisíce turistů. Díky nevhodným podmínkám pro zemědělství je příjem ostrova zcela závislý na cestovním ruchu.  Pláž je hojně vyhledávána vyznavači vodních sportů, především windsurfingu. Díky silným pravidelným větrům poskytuje pláž ideální podmínky. V oblasti Sao Pedro je možné ubytovat se přímo na pláži, v některém z nepřeberného množství hotelů.

Hotel Foya Branca****                                                        Hotel Lazareto****

Aquiles Eco Hotel****                                                         Oasis Porto Grande****

Pousada Montecara****

Pláž Tarrafal

Tuto pláž s nádhernou přírodou je možné navštívit na ostrově Santiago. Nádherné panorama pláže je tvořeno pohořím Monte Graciosa. Povrch pláže je pokrytý jemným tmavým pískem, o kterém místní prohlašují, že má léčivé a regenerační účinky.

Hotely nabízející turistům ubytování nejsou lokalizovány přímo na pláži. Ve vzdálenosti asi 30 km se nachází hotel Palm Beach Resort. Hotel nabízí komfortní ubytování s krásným výhledem na moře.

Máte rádi pláže? Koukněte na pláže v Dubaji. V této bezpečné destinaci jsou také hezká místa ke koupání. Nebo pláže v Maroku – Maroko je další Africkou zemí, kde jsou nádherné pláže.

4.3/5 - (20 votes)

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *