Press "Enter" to skip to content

Ostrov Brava

Ostrov Brava je nejmenší obydlený ostrov na Kapverdách, je velmi hornatý a místními označovaný jako ostrov květin. Podle mě jde o nejvíce zelený ostrov na Kapverdách. Funguje zde zemědělství na velmi slušné úrovni. Jsou tu krásné zátoky, ale i několik malých a pěkných pláží.

Na ostrově Brava se pěstuje káva, třtina, banány, kukuřice, sladké brambory a manioky. Nejvyšší hora Monte Fontainhas – 976 m. n. m..

Co je důležité zmínit hned na začátku, tento ostrov nemá vlastní letiště a tak návštěva je možná pouze lodí, např. z ostrova Fogo ze kterého je sem i vidět z některých míst, další možnost je cesta lodí z ostrova Santiago..

Ubytovat se můžete například v hlavním městě Vila Nova Sintra kde se nachází několik penzionků.

Co navštívit na ostrově Brava

  • zátoky Furna, Anciăo, Fajă d\’Água a Somo – alespoň 1 z nich
  • městečko Vila Nova Sintra – pokud je dobrá viditelnost, uvidíte na Fogo
  • tůry, můžete zde chodit, pokud se chcete trochu project, doporučím auto, od lodí byla možnost ject s autem, které zároveň nemá problém nabrat více lidí a vy tak za přibližně 10 eur můžete mít přibližně hodinovou cestu.

Pokud jste milovníky klidu, doporučím se ubytovat ve Vila Nova Sintra, které je od moře cca. 500 metrů a užívat si průzračných zátok, klidu a krásné přírody. Je zde i pár restaurací.

kousek od Nova Sintra najdete takováto krásná místa bez lidí
kousek od Nova Sintra najdete takováto krásná místa bez lidí
Výhled na Nova Sintra
Výhled na Nova Sintra


Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *