Press "Enter" to skip to content

Ostrov Sao Vicente – městečko Mindelo – stojí za to!

Městečko Mindelo ležící na ostrově Sao Vicente je druhým největším městem Kapverdských ostrovů, je to místo hlavního dění na tomto ostrově a troufám si říci jedno z nejlepších míst pro noční život na Kapverdách!

Město Mindelo je hlavním kulturním centrem ostrova Sao Vicente, je zde mnoho umělců, muzikantů a mnoho muzikantů též často vystupuje v místních barech a restauracích.

Mindelo je proslulé svým obrovským karnevalem!

Data pro nadcházející karnevaly:

  • 2019: 3. března
  • 2020: 23. února
  • 2021: 14. února
  • 2022: 28. Února

Mimochodem karneval je druhým největším na světě, pokud nepojedete tedy do Ria, doporučím zažít karneval v Mindelo!

Ale Mindelo a Sao Vicente, to není jen karneval, tak například festival Baia das Gatas stojí za to! Tento festival se koná v srpnu během úplňku na pláži, něco jako třeba v Thajsku oblíbené full moon party. Tato akce stojí za to, už jen kvůli své atmosféře, kdy na pláži jsou tisíce lidí, tanec, hudba a zábava do rána po dobu 3 dní!. Je zde další bohatý program jako např. závody koní.

Jsou zde 2 velké pláže, které bývají často přeplněné turisty, lze se však snadno přesunout na některou z menších pláží a užít si bílý písek, průzračné moře a klid.

Můžete tu také vidět hodně řemeslné výroby, od tkalcovství přes keramiku až samozřejmě po výrobu výrobků z kokosů.

Ubytování zde není problém, od Airbnb až samozřejmě po populární Booking.

Nejstarší stavba ostrova je Mindelo Fortim do Rei, pokud jí navštívíte, naskytne se vám překrásný výhled na město a zátoku vč. hory Monte Cara.

Další zajímavosti o Sao Vicente si můžete přečíst zde.

Karneval na Kapverdách – video:

Mindelo – Sao Vicente – video:

 

Ostrov Sao Vicente – městečko Mindelo – stojí za to!
5 (100%) 5 hodnocení

3 komentáře

  1. Jirka Jirka

    Jo Kapverdy za to stojí! Karnevaly mohu porovnat jak Rio tak Mindelo – Mindelo je trochu menší, ale menší především počtem turistů, přesto že jich sem jede hodně, je jich méně, ale mě se osobně líbil více karneval na Kapverdách, v Rio je to takový už moc zprofanovaný, spousta zlodějíčků a méně bezpečno, zde to má navíc takovou africkou atmosféru, nedokážu to popsat, ale třeba pro rodinu bych doporučil jednoznačně Kapverdské ostrovy.

    Jinak dodám každému doporučuji nechodit na hlavní pláže, které jsou na každém ostrově třeba 2, ale jít na menší pláž, kde strávíte celý den vklidu, bez spousty lidí a užijete si průzračné moře a pěkný bílý písek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *