Press "Enter" to skip to content

Počasí a podnebí

Počasí a podnebí
4.7 (93.33%) 3 hodnocení

Kapverdy – počasí a podnebí

Pokud toužíte po slunečném počasí prakticky po celý rok, vydejte se na Kapverdské ostrovy. Díky celoročnímu příznivému počasí bude vaše dovolená ideální kdykoliv.

Podnebí

Kapverdské ostrovy leží v tropickém podnebném pásu, západním směrem od afrického kontinentu. Vzhledem k tomu, že souostroví spadá do takzvaného pásu Sahelu, je zde podnebí horké a suché po celý rok. Podnebí na Kapverdách je ovlivněno pouští Saharou, odkud vane velmi suchý vzduch beze srážek. Lidé na ostrovech velmi často řeší velký nedostatek vody, povrchové i podzemní. Srážky se v této oblasti objevují nejčastěji na přelomu srpna a září a to velmi sporadicky.  Pokud prší, prší pouze v horách.  Není zde patrný žádný rozdíl mezi ročními obdobími. Na otevřeném oceánu se tvoří tropické cyklony a vznikají hurikány.

Počasí

Průměrné denní teploty se na souostroví pohybují v rozmezí 24 – 30°C. Nejchladnějším obdobím je leden až březen, ovšem pro turisty z našeho podnebného pásu se jedná o nádherné počasí, kterého se nemohou nabažit. Naopak nejvyšší teploty zde jsou zaznamenány právě na přelomu srpna a září. Ideální podmínky nabízí také moře. S teplotou vody v rozmezí 20 – 25°C láká milovníky plavání a vodních sportů po celý rok. Teplota moře jde ruku v ruce s teplotou vzduchu. Proto je voda nejteplejší v září a nejchladnější v lednu a únoru.

Počasí je zde ovlivněno větry, které jsou označovány jako pasáty a velice často způsobují silný vítr. Z tohoto důvodu se doporučuje turistům přibalit si i teplejší oblečení. V zimních měsících větry přinášejí písečné mraky ze sahary, které mnohdy úplně zastíní sluníčko.

Turisté by s sebou měli vždy mít opalovací krémy s vysokým faktorem ochrany. Sluneční svit je zde velmi intenzivní a pomocí krému snadno předejdete nežádoucím zdravotním komplikacím, které nezřídka zkazí celou dovolenou.

Líbil se vám článek? Doporučte jej :-)

Buď první kdo napíše komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prožijte skvělou dovolenou naplno!