Potápění na Kapverdských ostrovech

Potápění na Kapverdských ostrovech
4.17 (83.33%) 6 hodnocení

Potápění ve vodách Kapverd

Srovnávat Kapverdy s potápěčskými lokalitami okolo Egypta pochopitelně nemůžeme, ale i zde je potápění zážitkem. S trochou štěstí zde potkáte rejnoky, murény, menší žraloky, růžové langusty i hejna pelagických ryb. Také tuňáky, mečouny, žraloky velrybí. Senzací jsou želvy obecné a dokonce i kožatky velké. Snem každého potápěče je setkání s mantou, což zde se Vám může poštěstit.

potápění Kapverdy

Vraky a jeskyně

Výhodou potápěčských lokalit v okolí Kapverd je, že si užijí i šnorchlaři. Vraky lodí na Salu najdete už ve hloubce 3 m a poměrně zachovalý vrak logi Santo Antao už v hloubce 10 m. Na ostrově Sal najdete i potápěčská centra a školy. V okolí tohoto ostrova se zaměřte na stěnu Cavala jižně od Salu v hloubce od 28 m do 65 m s korály a rybkami a podmořskou jeskyni Tres Grotes, propast Buracona, od které se odráží sluneční paprsky, což vytvoří naprosto úžasné efekty. V labyrintu Regona uvidíte žraloky vousaté a korýše.

 

Želvy

Želva je symbolem Kapverdských ostrovů. Dříve bývaly oblíbeným jídlem, nyní už jsou ale přísně chráněné. Nejčastěji zde potkáte carettu obecnou s hmotností až 150 kg. S velikým štěstím uvidíte také kožatku velkou.

 

potápění želvy

Ta váží až 800 kg. V prázdninových měsících želvy snášejí vejce do písku a po 50 dnech se z nich líhnou želvičky. Většinu sezobnou dravci, do dospělosti přežije jen jedna nebo dvě z tisíců nakladeních vajíček.

Ryby

Kapverdské vody jsou plné ryb. Nejlépe je uvidíte na molu v Santa Marii na ostrově Sal. V letních měsících můžete spatřit na molu menší mečouny s až dvoumetrovými plachetníky. Rybáři porcují a prodávají ryby hned u mola za velmi příznivé ceny. Navíc kousek od břehů narazíte na létající rybu a v letních měsících možná zahlédnete i velrybu. Potápěči si přijdou na své mezi žraloky, kteří připlouvají i do velmi mělkých vod.

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 11

 1. Lucie napsal:

  Potápění mám moc ráda

 2. Igor napsal:

  Potápění na Kapverdech bylo fajn.
  Ale třeba v Egyptě je toho k vidění pod vodou mnohem víc.

 3. misa napsal:

  Muzu se zeptat da se tedy nekde na boa viste zaplatit potapeni s instruktorem?nebo to je jen na salu? Dekuji

 4. Pepík napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat, jestli pri snorchlovani si davat pozor na nejake nebezpecne ryby… Zraloci a tak…? Moc dekuji

 5. Staňka napsal:

  Ahoj. Chtěla bych se tam jet potápět. Jak se spojit s Kapverďanem?

 6. Any Urbánková napsal:

  Je někde na Kapverdách aqualand nebo něco podobného?

 7. Karamelka napsal:

  Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat zda se dá na pláži Santa Maria šnorchlovat ,děkuji

 8. Kapverďan napsal:

  Ano, šnorchlování není problém

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *