Press "Enter" to skip to content

Roaming na Kapverdách

Kapverdy – roaming

I když si plánujeme dovolenou v exotickém ráji na některém z kapverdských ostrovů, jen stěží si dokážeme představit život odstřihnutý od technických vymožeností. Mobil a internet jsou naprostou samozřejmostí. Před cestou do zahraničí je dobré se informovat o místní síti, cenách volání i SMS a možnostech připojení na internet.

Mobilní telefon

V této oblasti spolehlivě fungují dva operátoři – CV Movel a Unitel.  Ne všechny ostrovy jsou pokryty oběma mobilními operátory. Spolehlivě funguje mobilní síť například na ostrově Sal. Ceny příchozích a odchozích telefonátů jsou poměrně vysoké, tudíž pokud máte v plánu místní síť využívat hojně, je lepší uvažovat o koupi místní SIM karty. Příchozí hovor je účtován cenou 30 Kč za minutu, odchozí hovor je dvakrát tak dražší. V turisticky rušných místech funguje mobilní spojení bez problémů. V odlehlejších místech si turisté občas stěžují na nespolehlivé fungování SMS, tudíž není dobré na ně 100% spoléhat.

Připojení na internet

Zdarma je možné se na internet připojit v hotelových komplexech. Zde je však nutné počítat s nedostatečným rozsahem WiFi, která jen zřídka dosáhne na všechny pokoje. Placené připojení na internet je v hotelích účtováno poměrně vysokými cenovými částkami, které se mnohdy pohybují i okolo 5 Euro za hodinu. Veřejné placené WiFi je nespolehlivé. Můžete si zde pořídit místní datovou kartu, která v kombinaci se smartphonem či notebookem poskytne nejlevnější a nejspolehlivější připojení.

Internetové připojení je zcela zdarma v hotelích vyšší kategorie, v internetových kavárnách, v přístavech a na některých náměstích.

Před cestou na Kapverdské ostrovy vám jistě poradí každá cestovní kancelář nebo mobilní operátor.

Novější článek ohledně internetu na Kapverdách vč. cen za mobilní data.

Jeden komentář

  1. […] sítě, e-maily, najít si informace, být v kontaktu s rodinou, napsali jsme informace o roamingu na Kapverdách, ale jelikož se doba trochu posunula a většinu bude zajímat internet, přináším […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *