Press "Enter" to skip to content

Roaming na Kapverdách

Kapverdy – roaming

I když si plánujeme dovolenou v exotickém ráji na některém z kapverdských ostrovů, jen stěží si dokážeme představit život odstřihnutý od technických vymožeností. Mobil a internet jsou naprostou samozřejmostí. Před cestou do zahraničí je dobré se informovat o místní síti, cenách volání i SMS a možnostech připojení na internet.

Mobilní telefon

V této oblasti spolehlivě fungují dva operátoři – CV Movel a Unitel.  Ne všechny ostrovy jsou pokryty oběma mobilními operátory. Spolehlivě funguje mobilní síť například na ostrově Sal. Ceny příchozích a odchozích telefonátů jsou poměrně vysoké, tudíž pokud máte v plánu místní síť využívat hojně, je lepší uvažovat o koupi místní SIM karty. Příchozí hovor je účtován cenou 30 Kč za minutu, odchozí hovor je dvakrát tak dražší. V turisticky rušných místech funguje mobilní spojení bez problémů. V odlehlejších místech si turisté občas stěžují na nespolehlivé fungování SMS, tudíž není dobré na ně 100% spoléhat.

Připojení na internet

Zdarma je možné se na internet připojit v hotelových komplexech. Zde je však nutné počítat s nedostatečným rozsahem WiFi, která jen zřídka dosáhne na všechny pokoje. Placené připojení na internet je v hotelích účtováno poměrně vysokými cenovými částkami, které se mnohdy pohybují i okolo 5 Euro za hodinu. Veřejné placené WiFi je nespolehlivé. Můžete si zde pořídit místní datovou kartu, která v kombinaci se smartphonem či notebookem poskytne nejlevnější a nejspolehlivější připojení.

Internetové připojení je zcela zdarma v hotelích vyšší kategorie, v internetových kavárnách, v přístavech a na některých náměstích.

Před cestou na Kapverdské ostrovy vám jistě poradí každá cestovní kancelář nebo mobilní operátor.

Novější článek ohledně internetu na Kapverdách vč. cen za mobilní data.

Rate this post

Jeden komentář

  1. […] sítě, e-maily, najít si informace, být v kontaktu s rodinou, napsali jsme informace o roamingu na Kapverdách, ale jelikož se doba trochu posunula a většinu bude zajímat internet, přináším […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *