Press "Enter" to skip to content

Tarrafal

Přístav Tarrafal

Ostrov Santiago je největším ostrovem Kapverdského souostroví s rozlohou 991 km2 a 200 tis. obyvateli, což odpovídá zhruba polovině celého obyvatelstva Kapverdů. Díky své poloze (nejjižnější ostrov) disponuje velmi suchým klimatem s vyšší vlhkostí vzduchu, které bychom našli spíše ve střední Africe. Z tohoto důvodu sem můžete cestovat po celý rok, strávit zde Vánoce nebo Silvestra.

Za obdiv stojí plantáže s mangem, papayou a banány. Ostrov se proslavil také výbornou pálenkou z cukrové třtiny. Historicky je tento ostrov nejstarším, jelikož zde totiž začalo osidlování ostrovů. Hlavním městem bylo vybráno Rigeira Grande, nyní Cidade Velha, nejstarší město Kapverd.

Do zdejšího přístavu byli přiváženi otroci z Guinei, kde proběhlo rozdělování a následný transport do celého světa. Toto město bylo velmi populární a zastávalo funkci evropského centra v této lokalitě a díky svému bohatství bylo přirozeně terčem útoků loupežníků a pirátů. Mezi nejznámější patřil Francis Drake a Cassard. V 16. stol. se proto zde vystavěla pevnost sv. Filipa. Určitě ji navštivte, je to fenomenální stavba.

Na tomto ostrově najdete i Tarrafal, což je poměrně malá rybářská vesnice ležící na jeho severu.

Pláž

Proslula svou přenádhernou písečnou pláží s kokosovými palmami. Při prohlížení průvodců Kapverd na ni narazíte na většině titulních stran a v propagačních materiálech.

Pláž navíc leží ve stínu nádherné hory Monte Gracioza, na kterou je přímo fascinující pohled. Město Tarrafal nabízí perfektní servis, čímž se tato oblast stala velmi oblíbenou lokalitou dovolených.

Pokud se tedy rozhodujete, jaké letovisko na Kapverdských ostrovech zvolíte, určitě výběrem Tarrafalu nebudete litovat. Čeká zde na vás nádherná příroda spojená s kompletními službami, což vám zajistí opravdu luxusní dovolenou při krásném počasí.

4.1/5 - (7 votes)

Jeden komentář

  1. […] Pohoří Serra da Malagueta se nachází na severozápadě ostrova Santiago. Pohořím je možné project po silnici, která vede od severu na jih a spojuje města Praia a Tarrafal. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *