Press "Enter" to skip to content

Výlety ostrov Sal – co vidět a co navštívit

Turisticky nejatraktivnější součástí Kapverdských ostrovů je beze sporu ostrov Sal a jako jediný ze souostroví má mezinárodní letiště. Takže pokud letíte na jiný ostrov, stejně jako první přistanete zde. Ostrov má rozlohu 200 km2 s 11 tis. obyvateli a patří do severní skupiny ostrovů Barlavento.

Co navštívit na ostrově Sal?

Určitě navštivte turistickou vesnici Santa Maria. Tu najdete u 17 km dlouhé pláže s bílými písky a azurovou vodou. Je to ideální místo k odpočinku a odreagování, když je naše zem pokryta sněhem. Najdete zde spoustu hotelů a zábavy především formou vodních sportů. Večery doprovází kapverdská muzika, kterou si užijete snad na všech venkovních zahrádkách.

Pedra

Pedra je solný důl s vulkanickým kráterem, ze kterého vede do přístavu lanovka se solí. Dříve se odsud dovážela sůl do Afriky a Brazílie. Jméno ostrova Sal znamená totiž v portugalštině sůl.

Palmeira

Palmeira je hlavní přístav ostrova nacházející se 7 km od Espargos, administrativního centra a také hlavního města ostrova. Odsud vyplouvají jachty na nejrůznější výlety a i přestože se na takový výlet nechystáte, je to krásná podívaná.

Buracona

K této dobrodružné cestě doporučuji si pronajmout jeep 4×4. Po náročné cestě uvidíte tzv. díru do země a přírodní jezírka v lávových vyvřelinách.

Díky rovinatému povrchu ostrova je zde nařízení, že žádné hotelové komplexy nesmí mít více jak dvě patra. Máte tedy zaručenu dovolenou snů v útulných hotelech, vilek a bungalovů. Navíc ostrov nabízí 350 slunečných dnů v roce, tak si můžete být jisti, že počasí Vám určitě dovolenou nezkazí. A o zábavu budete mít postaráno. Pro windsurfing jsou zde ideální podmínky, dokonce pláž Santa Maria je jedno z pěti nejlepších míst pro windsurfing na světě. Ostov Sal nabízí také neomezené možnosti rybolovu. Perfektní podmínky pro potápění najdete v oblasti Buracona a dokonce zde můžete získat mezinárodní diplom v některé z potápěčských škol.

4.2/5 - (18 votes)

Jeden komentář

  1. Jiří Malík Jiří Malík

    Není pravda,že na ostrově Sal je jediné mezinárodní letiště!Další je na Boavista.J.Malík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *