Press "Enter" to skip to content

Výlety ostrov Sal – co vidět a co navštívit

Turisticky nejatraktivnější součástí Kapverdských ostrovů je beze sporu ostrov Sal a jako jediný ze souostroví má mezinárodní letiště. Takže pokud letíte na jiný ostrov, stejně jako první přistanete zde. Ostrov má rozlohu 200 km2 s 11 tis. obyvateli a patří do severní skupiny ostrovů Barlavento.

Co navštívit na ostrově Sal?

Určitě navštivte turistickou vesnici Santa Maria. Tu najdete u 17 km dlouhé pláže s bílými písky a azurovou vodou. Je to ideální místo k odpočinku a odreagování, když je naše zem pokryta sněhem. Najdete zde spoustu hotelů a zábavy především formou vodních sportů. Večery doprovází kapverdská muzika, kterou si užijete snad na všech venkovních zahrádkách.

Pedra

Pedra je solný důl s vulkanickým kráterem, ze kterého vede do přístavu lanovka se solí. Dříve se odsud dovážela sůl do Afriky a Brazílie. Jméno ostrova Sal znamená totiž v portugalštině sůl.

Palmeira

Palmeira je hlavní přístav ostrova nacházející se 7 km od Espargos, administrativního centra a také hlavního města ostrova. Odsud vyplouvají jachty na nejrůznější výlety a i přestože se na takový výlet nechystáte, je to krásná podívaná.

Buracona

K této dobrodružné cestě doporučuji si pronajmout jeep 4×4. Po náročné cestě uvidíte tzv. díru do země a přírodní jezírka v lávových vyvřelinách.

Díky rovinatému povrchu ostrova je zde nařízení, že žádné hotelové komplexy nesmí mít více jak dvě patra. Máte tedy zaručenu dovolenou snů v útulných hotelech, vilek a bungalovů. Navíc ostrov nabízí 350 slunečných dnů v roce, tak si můžete být jisti, že počasí Vám určitě dovolenou nezkazí. A o zábavu budete mít postaráno. Pro windsurfing jsou zde ideální podmínky, dokonce pláž Santa Maria je jedno z pěti nejlepších míst pro windsurfing na světě. Ostov Sal nabízí také neomezené možnosti rybolovu. Perfektní podmínky pro potápění najdete v oblasti Buracona a dokonce zde můžete získat mezinárodní diplom v některé z potápěčských škol.

Jeden komentář

  1. Jiří Malík Jiří Malík

    Není pravda,že na ostrově Sal je jediné mezinárodní letiště!Další je na Boavista.J.Malík

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *