Press "Enter" to skip to content

Zvířata na Kapverdách

Kapverdské ostrovy nabízí k poznání několik zvířat, která se u nás nevyskytují. Na začátek oznámím dobrou zprávu, na Kapverdách se nesetkáte s komáry!

Zvírata bych rozdělil na oceán a pevninu.

Oceán – nejen zajímavé druhy ryb, ale také želvy, delfíni, velryby a žraloci. Na želvy a velryby se pořádají výlety na některých ostrovech.

Pevnina – pokud nemáte rádi hady nebo komáry, můžete zajásat, Kapverdské ostrovy jsou pro vás. Na pevnině se však můžete setkat s nejrůznějšími druhy ptactva, některé druhy jsou i velmi ohrožené. Dále například motýli, stonožky, pavouci, motýli, brouci, to jsou zvířata, se kterými se na Kapverdských ostrovech setkáte.

Na některých ostrovech jsem viděl i volně žijící kozy. Jinak na Kapverdách je mnoho volně žijících psů, na Sao Vicente mi někdo říkal: je zde 80 tisíc lidí a 12 tisíc volně žijících psů. Nemusíte se jich ale bát, jsou to vesměs takový voříšci a ani moc neotravují. Naopak jim můžete dopřát čerstvou pitnou vodu a nějaké granule :-)

Na Kapverdských ostrovech je i několik chráněných parků, nejvíce na ostrově Santo Antao, ale najdete je i na dalších ostrovech. Jen zdůrazním, nenarušujte nějaký prostor želv pokud kladou vajíčka, chápu že to je pro lidi zážitek vidět velkou želvu, ale ta zvířata je třeba respektovat a chránit.

No a pokud jste masožrouti, doporučím zkoušet místní ryby a mořské plody, jsou zde také výborné langusty.

Pokud máte rádi přírodu, osobně doporučím navštívit také zelené ostrovy – Santo Antao a ostrov Brava.

Rybí trh v Mindelo - Sao Vicente
Rybí trh v Mindelo – Sao Vicente
Zvířata na Kapverdách
5 (100%) 2 hodnocení

Buď první kdo napíše komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *